Torte, karavaji

Kāzu tortes vēsture nāk no Romas Impērijas laikiem, kad līgavainis salauza maizes klaipu virs jaunās sievas galvas simbolizējot savu dominanci. Kopš tiem laikiem šī tradīcija ir attīstījusies un maizes klaipu ir aizstājusi kūka, un tā vietā, lai demonstrētu dominanci, jaunais pāris kopā iegriež torti, lai demonstrētu pirmo darbu, kas tiek veikts kopā. Pēc tradīcijas tortei būtu jābūt baltai, lai simbolizētu nevainību, kaut gan šī brīža tendencēs kāzu tortes dekorējums ir cieši saistīts ar kāzu kopējo dizainu un krāsu gammu. Tai parasti ir vairāki stāvi un tā tiek dekorētas atbilstoši jaunā pāra vēlmēm.

Simbols
Anglo-sakšu tradīcijā torte ir viens no simboliem, kurš tiek izmantots nevis tādēļ, lai to apēstu kāzu viesi, bet gan, lai iedotu cilvēkiem līdzi, kad viesi iet mājā. Tam tiek izmantotas mazas kastītes, kuras tiek izgatavotas tādā pat stilā kā kāzu ielūgumi un galda kartes. Torti nes arī cilvēkiem, kuri nav bijuši kāzās.

Torte tiek cepta izmantojot žāvētus augļus, riekstus, portvīnu, miltus un cukuru, nosaucot to vienkārši – fruit cake. Ja mēs runājam par to kā viņa garšo, tad tā vienkāršoti tas varētu būt līdzīgi kā „Lāču” saldskābā maize ar augļiem un riekstiem stipri piesūcināta ar alkoholu. Tortes augšējo stāvu parasti negriež un neizdala viesiem, bet ved mājā un sasaldē, lai apēstu tad, kad ģimenē piedzimst pirmais bērns. Tradicionāli torte tiek noklāta ar baltu marcipāna kārtiņu.

Croquembouche
Tā ir franču tradicionāla svinību torte, kura gan ir tornis, kas sastāv no daudzām mazām kūciņām, kas pildītas ar krēmu. Latviski izsakoties, tornis, kas sastāv no kopā salipinātiem maziem eklēriņiem. Šī torte var būt nolieta ar šokolādi vai karameli. Ļoti garšīga, bet tad, kad tiek dalīta ir diezgan liela ķēpa, jo ir neiespējami sadalīt smukos gabaliņos. Viesmīlis parasti ir noķēpājies līdz elkoņiem.

Modernas tendences
Šobrīd ļoti aktuāli ir pasniegt mazas kūciņas, kas tiek sauktas cup cake. Tās iespējams pasūtīt atbilstoši viesu skaitam un izskatās ļoti efektīgi.

Otra tendence ir dekorēt torti ar dzīviem ziediem, kuri ir saskaņoti ar līgavas pušķi. Tās gan pēc griešanas vajadzētu noņemt, lai kāds neapēd.

Tortes tiek dekorētas arī ar lentītēm, pērlītēm, līgavas un līgavaiņu figūriņām un citām neēdamām lietām, tad gan jābūt ļoti uzmanīgiem, lai neiekultos negadījumos. Manā praksē esmu no tortēm vilkusi ārā adatas, drātis un visādus citādus objektus. Esiet uzmanīgi un, ja izvēlaties mākslīgas dekorācijas, instruējiet cilvēkus, kuri torti griezīs.

Cilvēkiem augļu kūka tā īsti negaršo, tāpēc diezgan bieži tradīcija tiek apvienota ar to, lai būtu garšīgi. Viens tortes stāvs tiek cepts kā tradicionālā augļu kūka un tiek pēc tam sasaldēts, bet pārējie stāvi var būt biskvīta krēma vai šokolādes torte, kura tiek izmantotas kā papildus deserts kāzu svinību beigās.

 


www.perepoloh.lv

 
 
Galvenā | Rakstīt e-pastu | Reklāma sait Perepoloh.lv
Fotogrāfijas, kas atrodas lapā, ir aizsargātas ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu; Bez autora rakstiskas atļaujas nedrīkst izmantot lapā redzamās fotogrāfijas reklāmā, parpublicēt avīzēs, zurnālos un citos masu mēdijos; Bez autora rakstiskas atļaujas aizliegta jebkādu materiālu izmantošana komercnolūkos. ©2006 Perepoloh.lv®. All Rights Reserved.
Latvijas Reitingi
 
xxx