Kāzās pie galda vispirms sasēžas viesi, tad nāk vedēji ar jauno pāri. Līgavai pie sāniem vedējtēvs, līgavainim - vedējmāte. Turpat līdzās vai pretī jāsēž tuvākajiem radiem, ievērojot elementāru subordināciju. Viesu izvietošanā ļoti palīdz galda kartes.
Arī galdiem jābūt pārdomāti izvietotiem, lai viesi - cik nu iespējams - atrastos viens no otra pārskatāmā attālumā. Bet galdu servēšanai tomēr vēlams pieaicināt kādu zinātāju, ar pareizu nažu un dakšiņu izvietojumu vien nepietiks.
Ar ēšanas sākšanu nav jāsteidzas, visi tāpat saprot, ka tas ir galvenais, tāpēc lielāka uzmanība jāpievērš lietām, kas nepāriet. Piemēram, par godu jaunajam pārim jāaizdedzina sveces. Savu sveci aizdedzina arī jaunie, vecāki un vedēji. Starp citu, vedēji pie galda saka lielo runu, bet pēc pirmā tosta ievēl sev palīgus - dziesmotāju, dancinieku, salējēju un citus amatniekus, kas atbildīgi katrs par savu jomu.
Pirms sākas vispārējas jautrības, jaunajam pārim jāpamanās nodejot tradicionālais pirmais valsis. Tam noteikti ir jāgatavojas iepriekš vai jāizdomā, ar ko valsi aizstāt.
Reizē ar dejām un dziesmām pie galdiem sākas diezgan liela patvaļa, un te nu liela nozīme vedējiem. Tiem jārīko spēles, rotaļas un konkursi, neaizmirstot, kas ir kāzu galvenie vaininieki