Pirmskāzu laiks, plānošana

(Reāls piemērs, ievietots bez izmaiņām)

 

12-14. mēneši pirms kāzām

Izdomāt kāzu datumu, kas būtu nākamajos 12-14 mēnešos un noteikt maksimālo budžetu. Izrēķināt, cik būs ja ir jāmaksā par zāli un naktsmītnēm un kad nav. Sarunāt baznīcu uz noteikto laiku Mīļumam jāiziet iesvētes mācība, sarunāt ar mācītāju laikus. Noskaidrot abu baznīcu mācītāju pieņemšanas laikus Sākt domāt kāda tipa kleitu un – šūt vai pirkt Šujot, laicīgi sarunāt ar Guntu par audumiem un to daudzumu.

8-12. mēneši pirms kāzām

Sākt veidot iespējamo viesu sarakstu. No katras puses tuvākie radi (~25)+~5draugi katram. Oficiāli paziņot par saderināšanos. Abām ģimenēm kopīgs pasākums, kur paziņos. Pārskatīt un noprecizēt budžetu. Noskaidrot, kur būs pati svinēšana – viesu mājā vai dārza teltī. Izvēlēties vedējus un sarunāt, vai piekrīt (līgavas māsas). Atraktīvus, lai ir ne tikai liecinieki, bet, lai arī jaukas un izdevušās svinības. Pilnībā sakārtotas lietas saistībā ar laulībām un reģistrēšanos. Noskaidrot, kur kādus dokumentus vajag, cik ilgu laiku tas prasīs utt.

6-8. mēneši pirms kāzām

Plānot kāzu svinības un mielastu. Mierīgi un jauki, sameklēt internetā piedāvājumus galda klāšanai. Pārsvarā uzkodas. Siltais??? Sarunāt darbā pāris brīvdienas uz kāzām. Runāt tad, ja neiekrīt atvaļinājumā. Sarunāt muzikantus. Parunāt ar Rudīti, kurus mūziķus iesaka. Sastādīt dāvanu sarakstu (priekš viesiem, vedējiem, ģimenes utt.). Sašūt mazos maisiņus ar riekstiem/ šokolādēm katram viesim kā pateicību, lai paliek atmiņa no kāzām. Ģimenei iedrukātie rāmīši, vedējiem??? Sastādīt dāvanu sarakstu viesiem. Idejas, idejas vajag!!! Sākt plānot medusmēnesi. Pēc kāzām pāris dienas Latvijā un tad kaut kur tālāk ar lēto lidmašīnu, lai nav dārgi

3-6. mēneši pirms kāzām

Sagatavot galējo viesu sarakstu un noteikt, cik ielūgumi būs nepieciešami. Noskaidrot viesu precīzas adreses. Izgatavot ielūgumus un “paldies” kartiņas. Paštaisīti ielūgumi iekš rozā krāsas. Izvēlēties un iegādāties/iztaisīt kāzu ballītes dekorācijas, visādus sīkumus un nieciņus. Iztaisīt viesu grāmatu iekš rozā, foto filmiņas, bildītes un apraksti, baloni, loterijām idejas, diplomi utt., sagatavot. Pasūtīt kāzu kūku. Sastādīt ēdienu un dzērienu sarakstu. Noprecizēt kāzu tērpus un pārbaudīt vai līgavas māsām ir saskanīgi. Sarunāt ko vienādā stilā vai tonī, bet ne identiskus. Drīzāk kādu kopēju aksesuāru – puķi vai ko tamlīdzīgu. Laulību gredzeni, gravējumi tajos. Atsauksmes par juvelieriem un firmām. Sarunāt nepieciešamos sīkumus ar fotogrāfu, floristu, muzikantiem utt. Iemaksāt naudiņu, ja nepieciešams. Fotogrāfam saraksts ar obligātajām bildēm. Kopbilde pēc ceremonijas pie baznīcas, salonā mēs ar ģimeni un vedēji. Fotogrāfs svinību laikā??? Mašīnas dekorējums, līgavas pušķis, ziedi mīļumam pie uzvalka. Noskaidrot visas oficiālās lietas, kas saistītas ar laulību reģistrēšanu utt.

2. mēneši pirms kāzām

Izsūtīt ielūgumus. 6 nedēļas pirms “vietējiem”, 8 nedēļas pirms, kas dzīvo citur. Sagatavot nepieciešamos papīrus – medicīnas izziņu utt. Pieteikties pie dakteres. Sagatavot papīrus un dokumentus (pasi, vadītāja apliecību, bankas kartes), kuros tiks mainīts uzvārds Skatīties, lai izpildītas visas oficiālās prasības, kas nepieciešamas pirms kāzām.

1. mēnesi pirms kāzām

Sagatavot laulību solījumus un tostus. Sagatavot sākuma runu. Pieteikties pie frizieres, līgavas māsas arī. Noskaidrot, kas labāk izskatīsies – mati kopā vai vaļā. Pieteikties uz veselu dienu salonā, nedēļu pirms kāzām, lai sevi palutinātu. Masāža, solārijs, relaksācija, manikīrs, pedikīrs utt. Pielaikot gredzenus, lai pārbaudītu, vai der. Pēdējā pielaikošana kāzu kleitai. Dubultā pārbaude visam, ieskaitot pakalpojumus. Noprecizē laikus baznīcai un svinībām. Saskaņot ar mašīnu, ēdienu piegādātājiem utt. Pieslīpē plānus svētku mielastam. Izkārtojums, kad un ko, krāsas utt. Laulību apliecība.

2. nedēļas pirms kāzām

Pārbaudīt visus sīkumus laulību ceremonijai. Vairākas reizes ar mācītāju izrunāt, kad kas jādara, lai nesajuktu un nebūtu tik liels uztraukums. Izņemt biļetes un pārbaudīt rezervāciju medusmēnesim. Prātā “iziet” visam cauri un tad redzēt, vai kas pietrūkst. Pa māju staigāt kāzu kurpēs katru dienu pāris stundas, lai ievalkātos un kāzās nenoberztu pēdiņas. Uzlikt jau iepriekš atgādinājumu, lai neaizmirstos!!! Iespējama vecpuišu/vecmeitu ballīte. Pateikt draudzenēm, ko galīgi negrib un tad ballīte pilnā sparā!

1. nedēļu pirms kāzām

Jauks un kluss vakars ar ģimeni. Pirmdienas vai otrdienas vakars, nesteidzoties papļāpāt, atlikt visus darbus. Pārbaudīt, ka kāzu kleita un “otrās dienas” kleita der un izskatās labi. Sagatavot liekas zeķes un visādus nieciņus, arī zāles pret galvassāpēm, vēdersāpēm utt., pirms kāzām iedot līgavas māsai, lai tā noliek zināmā vietā, ja nu kas. Atzīmēt nepieciešamās lietas, kas jādara, kamēr būšu medusmēnesī. Atstāt naudiņu un papīrus dzīvokļa komunālajiem maksājumiem. Sakravāt somas medusmēnesim. Pārliecināties, ka visi organizētāji un palīgi zina savus pienākumus. Iedot jau iepriekš sagatavotu dienas kārtību un kad kas paredzēts ar aptuveniem laikiem, lai nav pārpratumu. Pēdējās izmaiņas sēdvietu tabulā. Pēc iespējas izkārtot, lai viesiem atrasots labs kontakts ar pārējiem. Noskaidrot kā vecāki brauks uz baznīcu un svinībām. Vai brauks paši vai ar kādu kopā, lai nav jāstūrē.

1-2. dienas pirms kāzām

Iedot gredzenus vedējiem. Pārbaudīt, ka vedējs zina, kur katram jāsēž. Pārliecināties, ka viss ir sarūpēts priekš viesiem, kas brauc tālāk. Naktsmītnēs vai ir visi nepieciešamie palagi, dvieļi, ziepes utt. Kāzu kleitu, rotas un visu nepieciešamo nolikt vienā vietā.

Kārtīgi izgulēties.

Kāzu diena

Šo dienu es ar mīļumu kārtīgi izbaudu! Esmu ļoti laimīga!

 
Galvenā | Rakstīt e-pastu | Reklāma sait Perepoloh.lv
Fotogrāfijas, kas atrodas lapā, ir aizsargātas ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu; Bez autora rakstiskas atļaujas nedrīkst izmantot lapā redzamās fotogrāfijas reklāmā, parpublicēt avīzēs, zurnālos un citos masu mēdijos; Bez autora rakstiskas atļaujas aizliegta jebkādu materiālu izmantošana komercnolūkos. ©2006 Perepoloh.lv®. All Rights Reserved.
Latvijas Reitingi
 
xxx