Kāzu scenārija paraugs

 

JĀNODROŠINA:

1. Jāsagatavo sarkanas sirsniņas ar kāzinieku vārdiem, piespraudes, tās sirsniņas tiek piespraustas pie plakāta.
2. Jāsameklē iespējami daudz vāzes ziediem.
3. Jādabū 2 podi sišanai, vāle.
4. Kāzu karoga pagatavošana
5. Palags ar izgrieztu sirdi.
6. Ieraksts, kur Edvīns aizsietām acīm mutē turot cenšas salmiņu iedzīt pudelē. Vēlāk tiks atskaņots kāzās – otrā dienā, kā liecība par notikušo kāzu nakti.
7. Galda kartes izgatavošana – uz galda kartēm jābūt cipariem.
8. Jaunlaulāto naktskrekla sašūšana.
9. Jaunā pāra kāzu nakts guļamvietas izgreznošana ar: meijām, ziediem, svecēm, aromātiskajām svecītēm, uz galda jānoliek šampanietis, augļi, paciņa prezervatīvu. Jādabū gultas veļa ar sirsniņām.

JĀIZDOMĀ:

30 jautājumi par Marutu – līgavas izpirkšana.

Katram viesim jāuzraksta darba līgums. Jā sameklē dzejoļi, ko skaita ejot pāri 7 tiltiem.

IV – Vedējmāte (Inga)

MV – vedējtēvs (Māris)

E – Edvīns

M – Maruta
EM – Edvīna mamma
ET – Edvīna tētis
EV – Edvīna vecāki
MM – Marutas Mamma

KĀZU PIRMĀ DIENA

Līgavas izvēlēšanās:
V – Kas tie par ciemiņiem, un kāds ir viņu brauciena mērķis?
EV – Braucam pēc līgavas. MM – Mums ir raženas līgavas. Nākat izvēlēties. Tiek izvesta Elīna.
E – Nē, tā nebūs gana laba. Tiek izvesta Sveta.
E – Arī tā nav īstā! EV – Nu mēs dosim labāko, kas mums ir! Tiek izvesta līgava.
E – Tā ir īstā!

MM – Tagad ir jāpārbauda, vai gana izveicīgs un attapīgs līgavainis esi. Tev būs jāiztur trīs manis dotie pārbaudījumi.

Pārbaudījumi līgavainim:

Pirmais pārbaudījums: līgavaiņa priekšā līdz līgavai tiek izklātas sešas baltas A4 formāta lapas. Uzkāpjot uz katras lapas, līgavainim ir jāpasaka kāds mīļvārdiņš.

Otrais pārbaudījums: māte paņem margrietiņu un noplēšot katru lapiņu tiek uzdots jautājums, uz kuru līgavainim ir pareizi jāatbild.

Kāds ir Marutas kurpju izmērs?

Kāds ir Marutas augums?

Kurā dienā Marutai ir dzimšanas diena?

Kāds ir jūsu iepazīšanās datums?

Cik karotītes cukura Maruta ber tējā?

Kas Marutai bija apģērbts pirmajā iepazīšanās reizē?

Trešais pārbaudījums: Tiek iznests plakāts ar dažādu lūpu nospiedumiem. Blakus lūpiņām ir norādīta naudas summa. Ikreiz, kad līgavainis nepareizi norāda lūpu nospiedumus, jāmaksā izpirkumu. Konkurss turpinās tik ilgi, kamēr līgavainis uzmin līgavas lūpas.

Kad pārbaudījumi ir izturēti tad notiek līgavas pirkšana: Līgavas izpirkšana: MM – redzu, ka esi gana izveicīgs. Tagad rādi, cik nu bagāts esi!

Edvīns sniedz puķi – „tas par to, ka mīļi sagaidīji” Edvīns sniedz šampanieti – „Tas par to, ka tev tik daiļa meita.”

Edvīns sniedz dāvanu – ”Tas par to, ka meitai devi gudru padomiņu”

MM – Nu es varu droši nodot savu meitu tavās rokās.

IV – Jautā līgavai „Vai esi ar mieru šo te puisi ņemt par vīru?”

M – „Jā.”

Jaunā pāra svētības došana: Līgavainis sniedz līgavai kāzu pušķi un noskūpsta līgavu. Abi sadevušies rokās notuptās uz ceļiem un lūdz līgavas mātes svētību. !!!!!!!!!Māte dod svētību un abus noskūpsta.

BRAUKŠANA PĀR TILTIEM:

1 tilts - Bērnības tilts –sasit podus, izstāsta savu lielāko palaidnību (jāsameklē 2 podi un vāle).

2.tilts – Jaunības tilts - tiek nolasīts dzejolis (par jaunību???) un ūdenī tiek iemests ziedu vainadziņš.

3. tilts – Veselības tilts – tiek nolasīts dzejolis (?????) un ūdenī tiek iemests _______. Tiek padalīts cienasts – alus, šņabis lielajiem, morss mazajiem, kā arī tiek pasniegtas dažādas maizītes, kūciņas, pīrādziņi. (var arī pie cita tilta padalīt, kur ir ērtāk viesiem uz ilgāku laiku apstāties).

4. tilts – pārticības tilts – tiek nolasīts dzejolis (????) un ūdenī tiek iemestas monētas.

5. tilts – veiksmes tilts – tiek nolasīts dzejolis (?????) un ūdenī tiek iemests _______.

6. tilts – Uzticības un mīlestības tilts – tiek nolasīts dzejolis (????) un ūdenī tiek iemesta sirsniņa (Jāizdomā kāda?????) ________ un palaisti gaisā baloni.

7. tilts – auglības tilts – tiek nolasīts dzejolis (?????) un ūdenī tiek iemesta ola un kā noslēgums uz pēdējā tilta gaisā tiek palaisti 25 baloni, kuros iepriekš ir ieliktas zīmītes ar jauno pāru vēlēšanos (piemēram, lai mēs saticīgi dzīvotu).

Pa vidu tiek sagaidīti un pavadīti vārti. Vārtu taisītājiem kā balvas tiek sniegti dažādi dzērieni, saldumi.

VĀRTI KĀZU NAMĀ 21:00 – 21:15

Vārti kāzu namā. Viesus sagaida mājinieki ar muzikantiem, uztaisot vārtus – muitas postenis, blakus galds (uz kura ir ziedi, vīns – 4 glāzītes, sāls, klaips maizes – daļa sagriezta maziņās šķēlītēs).

Sagaidītājiem ap roku ir apsieti lakatiņi, un uz vārtiem ir uzraksts „robežkontroles punkts: Laulība”, skan mūzika. Lai varētu iziet cauri šiem vārtiem, viesu sagaidītāji pieprasa uzrādīt dokumentu – laulības reģistrācijas apliecību, kas ļauj šķērsot robežu. Pārbaudot dokumentus, tiek konstatēts, ka viss ir kārtībā, un, labu vēlot, tiek iedzerts un ieēsts uz laulības ceļa kāju. – Vispirms jaunlaulātie un vedēji, pēc tam abu vecāki.

JAUNĀ PĀRA IEIEŠANA NAMĀ 21:15 – 21:30

Kad jaunais pāris tiek pārlaists pāri robežai, tie tiek aicināti nākt namā. Ejot iekšā, līgavainim līgava jānes. Pie sliekšņa ir nolikts šķīvis, kurš ir apklāts ar dvieli. Ejot pāri, līgavainim obligāti ir jāuzkāpj uz šķīvja – cik lausku, tik bērnu!

Ābola košana – piekārts pie nama griestiem. Ābolā ir sasprausti daudzi sērkociņi. Lai tiktu pie ābola, viņiem, velkot ārā pa vienam sērkociņam, ir jāsauc mīļvārdiņi. Kad tas ir izdarīts, abiem kopīgi ābols bez rokām ir jāapēd.

JAUNĀ PĀRA SVEIKŠANA 21:30 – 22:00

Nama koridorā ir novietots galds, uz kura jau stāv glāzēs saliets šampanietis. Glāžu skaits atbilstošs viesu skaitam. Viesi ar dāvanām sveic jauno pāri rindas kārtībā. Kad viesi ir nodevuši dāvanas, tie paņem pa šampanieša glāzei un sastājas rindā, lai iedzertu pirmo glāzi ar jauno pāri. Viesi izsaka jaunajam pārim tostus, apsveikumus. Pēc glāžu saskandēšanas viesi nāk pie sienas plakāta, pie kura ir piespraustas sarkanas sirsniņas, uz kurām ir uzrakstīti viesu vārdi. Katrs sameklē savu vārdu un ar kniepadatām piesprauž sev pie krūts.

Pa to laiku, kamēr viesi sveic jauno pāri, Irēna un (_________) sakārto dāvātos ziedus vāzēs. Vāzes ar ūdeni uz galda tiek uzliktas jau iepriekš. Kad visi ir sasveicinājušies ar jauno pāri, kāzu viesi tiek aicināti pie galda. Ejot uz svinību galdu, pa ceļam pie durvīm ir pakārts palags ar sirdsveidīgu caurumu. Jaunajam pārim, kā arī visiem pārējiem viesiem ir jāizlien šai sirdij cauri.

Kāzu noteikumi – piekārti koridori pie sienas.

  • ATĻAUTS:
    • Ēst, dzert, pīpēt un mīlēt savu iespēju robežās;
    • Blakus sēdētāja šķīvī izmantot pēc plkst.24.00;
    • Žagoties atļauts pēc 21. glāzītes;
    • Skūpstīties gaišās vietās un liecinieku klātbūtnē;
    • Dejot ar ikvienu- vecu vai jaunu, tievu vai resnu;
    • Dziedāt visos brīvajos brīžos, bet galvenais, lai sāktu un beigtu dziesmu reizē.
  • AIZLIEGTS:
    • Bez amatpersonu atļaujas iet projām no galda;
    • Likt galvu blakussēdētāja šķīvī;
    • Speķainās rokas slaucīt dāmu kleitās;
    • Skaitīt glāzītes, ko izdzēris kaimiņš;
    • Uzturēties kabinetā ar zīmi „00”(tualete) ne ilgāk kā 4 min.;
    • Par nolauztiem kurpju papēžiem, nomītām varžacīm un saplēstām zeķēm kāzu rīkotāji neatbild!

SVĒTKU GALDS Sēšanās pie galda 22:00 – 22:10

Telpā vispirms ienāk jaunais pāris, tad vedēji, pēc tam abu vecāki un krustvecāki, ģimene, pēc tam pārējie viesi.

Līgavai pie sāniem vedējtēvs, līgavainim vedējmāte.

Pārējie viesi sēžas pēc galda kartēm.

Svinīgā daļa

Kāzu viesi tiek sēdināti pie galda:

Prologs – pirmais tosts: 21:10 – 21:30 Kad visi viesi ir apsēdušies, tiek uzaicināts piepildīt glāzes un vedējmāte vai vedējtēvs (Kurš?) saka: „Iesākumā Dievs radīja tikai vīrieti. Dievs bija viņu nodrošinājis ar visu – ēdiens, dzēriens, pajumte. Bet vienalga vīrietis staigāja noskumis. Dievs juta, ka vīrietis jūtas vientuļš. Tādēļ Dievs teica: „Nav labi, ka tu esi viens. Es tev radīšu dzīves biedru”. Dievs neradīja sievieti no vīrieša galvas, lai tā nevaldītu pār viņu, un neradīja arī no vīrieša pēdas, lai vīrs pār sievu nevaldītu, bet gan radīja no vīrieša ribas, lai viņa sieviete būtu viņam vienmēr blakus, lai tie būtu viens vesels, lai tie dāvātu viens otram mīlestību, uzticību, līdzjūtību, priekus un bēdas, pavadītu ik dienu kopīgi, visā mūža garumā.” Viesi tiek uzaicināti uzsākt kāzu mielastu. (pus stunda).

Svecītes aizdegšana 22:00 – 22:10 Uz galda pie jaunlaulātajiem (blakus kāzu tortei) ir jābūt novietotam svečturim ar trīs svecītēm. Pirmo svecīti iededz vedējmāte par abu jaunlaulāto vecākiem. (Nolasa pateicības dzejoli vecākiem) Otro svecīti iededz vedējtēvs par abu jaunlaulāto krustvecākiem. (Nolasa pateicības dzejoli krustvecākiem?????? Varbūt arī nelasa) Trešo svecīti iededz paši jaunlaulātie par abu mīlestību un jaundibinātās ģimenes svētību, lai jūsu mīlestība visu mūžu izstaro tādu pat gaismu un siltumu kā šī svece šodien. (Paskatīties kādu citu dzejolīti)

Māris – mudina iedzert par jaunlaulāto laimi: Nu radi, draugi glāzes celsim Par viņu abu laimi dzersim Lai viss visapkārt priekā virmo Līdz dibenam dzer glāzi pirmo!

Līgavas un Līgavaiņa nodošanas akts 22:10 – 22:20 – Inga nolasa līgavas nodošanas aktu, bet Māris nolasa līgavaiņa nodošanas aktu.

Darba birža 22:10 – 22:50 Tiek veidota darba birža – ar katru no viesiem tiek noslēgts darba līgums. Pa amatiem tiek saukti priekšā viesi, iepazīstināti ar jauniegūto darbu un, lai darbs labāk veiktos, tiek ielieta glāzīte. (Šņabis + aizdzeramais).

22:50 – 23:00 Pirmais kāzu valsis. Viesi pieceļas no galda, un aiz jaunā pāra dodas uz deju zāli. Viesi sadodas rokās riņķī ap jauno pāri – atskan mūzika – jaunais pāris dejo pirmo kāzu valsi. Kāda dziesma? _________________

DEJAS 23:00 – 23:45 Kāzu viesi dejo.

23:45 – 24:00 Jaunā pāra pēdējā deja jaunā kārtā. Jaunas meitenes nostājas rindā vienā pusē, jaunie puiši - otrā pusē. Puišu un meiteņu skaits ir vienāds! Atskan mūzika, līgavainis izdejo pēdējo valsi ar jaunajām meitām, un līgava izdejo pēdējo valsi ar jaunajiem puišiem. Kad jaunie puiši un meitas ir izdancināti jaunais pāris dejo kopīgu deju.

MIČOŠANA: 24:00 – 00:30 Jaunā pāra mičošana. Jaunais pāris tiek nosēdināts uz izpušķota krēsla. Visi kāzu viesi tiek sastādīti puslokā, katram tiek iedota svecīte un dziesmu vārdi. Par svecīšu izdalīšanu atbildīgais – Irēna, Juris. Telpā tiek izdzēsta gaisma. Kāzu viesi dzied dziesmu „Līgodama upe nesa”. Pa to laiku, Edvīns ņem nost Marutai nost vainadziņu. Kad tas veiksmīgi ir izdarīts, priekšā tiek izsaukts jaunais pāris – Sveta un Vadims. Svetai tiek uzlikts galvā vainadziņš. Jaunais pāris tiek nostādīts blakus vecajam pārim. Vedējmāte līgavai uzliek galvā cepuri un priekšautiņu, bet vedējtēvs līgavainim uzliek galvā cepuri un iedod rokā skaitīkļus. Pa to laiku, kamēr jaunais pāris tiek pārģērbts, tiek dziedāta dziesma (___________). Kad Maruta ir iesvētīta sievu kārtā, un Edvīns vīra kārtā, tad ķeras pie dāvanu dalīšanas. Zālē tiek ienests jaunās sievas pūrs. Tiek dalītas dāvanas – Maruta pasniedz saviem radiniekiem, Edvīns saviem. Pēc dāvanu dalīšanas seko kāzu tortes griešana un dalīšana. Maruta griež, bet Edvīns izdala. Kad torte ir izdalīta, jaunais pāris viens otram dod solījumu:

ZVĒRESTA DOŠANA.

Rūgts!

Kad tas ir izdarīts, turpinās dejas līdz rītam. Pa starpu var izspēlēt spēles.

Kad Jaunais pāris ir noguris, tad sākas jaunā pāra guldīšana:

JAUNLAULĀTO GULDĪŠANA

Muzikanti spēlē un dzied dziesmu „Aijā Žūžū lāča bērni”. Jaunajai saimniecei un saimniekam tiek noņemta cepure un uzliktas micītes galvā, uzvilkts lielais kopējais naktskrekls. Tiek attransportēta „tačka”- jaunais pāris tiek tajā iesēdināts un aizvests uz izpušķotu klētiņu. Pa ceļam, kamēr ved jauno pāri, tiek pieaicināti četri mazie, kas pa ceļam visu laiku pūš ziepu burbuļus. Kad jaunais pāris ir pievests pie klētiņas, ejot iekšā tiek nolasīts dzejolītis: (_______) Ieejot iekšā tiek aizdegtas parastās un aromātiskās svecītes.

Klēts izpušķojums:

Gultas veļa – balta ar sirsniņām, pa virsu pārkaisīti ziediņi. Kaktos meijas, uz galdiņa vairākas svecītes, arī aromātiskās, šampanietis un paplāte ar augļiem, uz spilveniem nolikts pārītis prezervatīvu.

Ticējumi:
G Laulības gultas galvgalis jāpagriež uz to pusi, kur lec saule, tad ir laimīga dzīvošana.
M Kurš no jaunā pāra gulēt ejot pirmais iekāps gultā, tas pār otru valdīs.
G Kas pēc kāzu nakts pirmais pieceļas, tam visu mūžu pirmajam jāceļas.
M Ja vīrs kāzu rītā nošķaudās, tad sieva vienmēr viņam patiesību stāstīs.
G Ja vīram kāzu rītā vēders rūc, tad sievai būs grūti piebarot.
M Ja sieva vīram kāzu naktī kaut brīdi muguru pagriež, tad viņu no rītiem nevarēs viss tik lēti pamodināt.

II. KĀZU OTRĀ DIENA GALDA ATRAKCIJAS diena -


Izveidot padomu grāmatiņu – viesi raksta jaunlaulātajiem visādus padomus, ko vajadzētu darīt vai nedarīt laulību pirmajā gadā, tajā skaitā pirmajā laulības naktī.

Iesūtīja Laura


 
Galvenā | Rakstīt e-pastu | Reklāma sait Perepoloh.lv
Fotogrāfijas, kas atrodas lapā, ir aizsargātas ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu; Bez autora rakstiskas atļaujas nedrīkst izmantot lapā redzamās fotogrāfijas reklāmā, parpublicēt avīzēs, zurnālos un citos masu mēdijos; Bez autora rakstiskas atļaujas aizliegta jebkādu materiālu izmantošana komercnolūkos. ©2006 Perepoloh.lv®. All Rights Reserved.

 
xxx